Податківця з Житомирщини засуджено за продаж службових даних із закритої бази

На Житомирщині за торгівлю інформацією із обмеженим доступом до 3.5 років ув’язнення засуджено колишнього посадовця одного з підрозділів регіонального управління Державної податкової служби.

Встановлено, що головний державний ревізор установи налагодив механізм одержання грошей за відомості про комерційну діяльність юридичних осіб області. Ці відомості він витягував із закритої автоматизованої інформаційної системи ДПС «Податковий блок».

Вартість «пакету документів», сформованих по одній фірмі, вартувала від 3 тисяч гривень.

Клієнтами таких послуг були місцеві приватні підприємці, яких цікавила інформація про конкурентів та потенційних клієнтів.

Оперативники спецслужби задокументували декілька фактів збуту податківцем інформації з обмеженим доступом, у тому числі відомостей щодо місцевого підприємства критичної інфраструктури та філії державного заводу, що належить до сфери управління Державного управління справами.

Затримали зловмисника у Бердичеві восени 2020 року одразу після отримання грошей від чергового клієнта за несанкціоновано скопійований пакет даних.

Вироком Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області експодатківця визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого:

– ч.ч.1 та 2 ст.361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації);

– ч.ч.2 та 3 ст.362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Наразі вирок суду не набув чинності .

Документували протиправну діяльність співробітники СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ТУ ДБР, розташованого у м.Хмельницькому.

Обвинувачення в суді підтримувала Житомирська обласна прокуратура.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.