Працюємо над тим, щоб лікарні були забезпечені усім необхідним у боротьбі з COVID-19, – нардеп Пушкаренко

Верховна Рада України разом з Урядом та місцевою владою робить все можливе задля забезпечення українських медиків усім необхідним у боротьбі з пандемією коронавірусу. Про це під час робочої поїздки до Житомирської області заявив народний депутат від фракції «Слуга народу» Арсеній Пушкаренко.

«На даний момент лікарні першої хвилі Житомирської області усім забезпечені. Ми працюємо над тим, щоб і лікарні другої хвилі також були забезпечені для боротьби з пандемією COVID-19. Сьогодні ми відвідали Лугинську та Коростенську районні лікарні. Передали допомогу – захисні медичні костюми місцевого виробника – Новоград-Волинської фабрики. Це – сертифіковані костюми, які дійсно захищають наших медиків і відповідають запиту щодо розміру», – розповів житомирським ЗМІ Арсеній Пушкаренко.

На думку співробітників Лугинської та Коростенської районних лікарень, подібні робочі візити законотворців та представників місцевої влади до регіональних медзакладів є вкрай важливими з точки зору обміну інформацією щодо проблем та потреб медичних працівників в умовах реалізації глобальної медреформи. Не останнє значення при цьому має і гуманітарна допомога, яка надається лікарям в умовах пандемії.

«Ми входимо в реформу одягнені – в захисних костюмах, в гарних рукавичках, зі стабільною матеріальною базою. З фаховими людьми, з чудовими комфортабельними відділеннями, з медичним обладнанням. І це – завдяки тим людям, які сьогодні тримають руку на пульсі нашої долі, які опікуються нашими закладами. Я сподіваюся, що ми не підведемо. Ми поборемо цю чуму 21-го століття. Будемо готові до боротьби, до реформи, до конкуренції», – висловила впевненість під час робочої зустрічі з депутатами ВР головний лікар Коростенської центральної районної лікарні Алла Железнякова.

Проблемами регіональних лікарень другої хвилі боротьби з коронавірусом опікуються і в Комітеті Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Про це присутнім журналістам розповів член профільного комітету парламенту Максим Перебийніс. На думку народного депутата, успіх медичної реформи в Україні не в останню чергу залежить і від наполегливості та професіоналізму самих медиків.

«Лікарі ставлять запитання щодо фінансування, пакетів, технічного забезпечення. Ми готові і маємо це вирішувати. І ми бачимо фідбек. Тому сподіваюся, що продовження цих ознайомчих поїздок зі станом медицини по всій Україні буде дуже корисним для роботи як нашого комітету, так і Верховної Ради. На прикладі Коростенської районної лікарні побачили, як можливо, завдяки вдалому менеджменту і залученню державно-приватного партнерства, надавати медичну допомогу, зробити справжній хаб, який здатен забезпечити комплексну меддопомогу мешканцям цілого району. Ті, хто хочуть, ті роблять. І це їм вдається», – наголосив Максим Перебийніс.

Як відзначив перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко, головна цінність української медицини нині – це фахівці. Чуйне та уважне ставлення до пацієнтів, матеріальне та технічне забезпечення разом з фаховою підготовкою та кваліфікацією медпрацівників – це запорука успіху медичної реформи в Україні.

«Головне, що я побачив в Коростенській лікарні, – це наші герої, наші лікарі, які завжди посміхаються, мають охайний вигляд. І хоча це лікарня другої хвилі, але вона повністю забезпечена, оснащена найсучаснішим обладнанням. Немає ніякої заборгованості по зарплаті. Всі задоволені – і медпрацівники, і пацієнти, адже тут фантастичне ставлення до хворих людей. Видно, що тут працюють справжні професіонали», – підсумував робочу поїздку до Коростенської ЦРЛ Володимир Федоренко.

Опубликовано Володимиром Федоренко Вторник, 19 мая 2020 г.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.