Всі пожежі на території Житомирської області локалізовані та ліквідовані. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко. Ситуацію з відновленням постраждалих територій, а також план організації допомоги мешканцям Поліського краю обговорили під час виїзної наради у м. Овруч, в якій взяли участь керівники Житомирської ОДА та Овруцької РДА, голови ОТГ, народні депутати України від фракції «Слуга народу», депутати райрад, керівники лісових господарств регіону, співробітники ДСНС, Національної поліції та Державної екологічної інспекції.
«На нараді обговорили шляхи вирішення питань відновлення територій, постраждалих внаслідок пожеж, шляхом висадження молодих саджанців відповідних порід дерев та надання компенсації мешканцям. Ми робимо все від нас залежне, щоб якнайшвидше повернути повноцінне життя громадянам, які зазнали лиха від вогню», – наголосив Володимир Федоренко.
Як повідомив офіційний сайт Житомирської обласної державної адміністрації, учасники виїзної наради відвідали потерпілі від пожеж поліські села Магдин та Личмани. Місцевим мешканцям доставили та передали у якості гуманітарної допомоги 15 сучасних велосипедів, насіння для висадження городини, а також мінеральні добрива для сільськогосподарських робіт.
«Хтось втратив житло, хтось – своє майно… Погоріли городи. Терміново село було забезпечено електроенергією: прокладена нова лінія, встановлені нові стовпи. Ми вже спілкуємося з будівельними компаніями, які відбудовуватимуть пошкоджене житло. Наразі ж громадяни отримали насіння й добрива, зможуть посадити городину. Ми допоможемо кожній людині незалежно від того, в якому статусі вона тут перебувала», – запевнив Володимир Федоренко місцевих мешканців погорілого села Личмани.
Відбулася виїзна робоча нарада в м. Овруч за участі народних депутатів України ??
Арсенія Пушкаренко, Тетяни Грищенко,…Опубликовано Володимиром Федоренко Четверг, 7 мая 2020 г.
Як відзначили представники Державної екологічної інспекції, масштаби та наслідки пожеж на Житомирщині є настільки вражаючими, що на відновлення лісових масивів Поліського регіону піде не один десяток років. У Держекоінспекції звернулися до керівників лісових господарств області та очільників пошкоджених вогнем заповідників, аби якнайшвидше узгодити план спільної роботи зі збереження поліських лісів.
«Середній вік лісових насаджень Житомирщини становить 58 років. На жаль, лише за 4 місяці лісу вигоріло більше, ніж за весь минулий рік. Суспільство ще повністю не усвідомлює масштаби завданої пожежами шкоди екосистемі, тваринному світу та іншим природнім ресурсам. Державна інспекція звернулася до обласного управління лісового господарства, керівництва заповідників з вимогою якнайшвидшого погодження заходів по відновленню територій та лісових насаджень. Ми будемо жорстко контролювати їхнє виконання», – відзначив в.о. начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський.