Ручки для меблевих гарнітурів: їхні особливості

Ручки – це невіддільний аксесуар, який робить використання меблів максимально зручним і комфортним. Вибір таких виробів залежить від їхньої форми, розміру та стилю. Чим правильніше підібрана фурнітура, тим краще виглядає кінцевий результат.

Звертаємо увагу на матеріали для ручок

Не секрет, що ручками відкриваються ящики меблів до кількох десятків разів на день, що потребує підвищеної міцності від матеріалу, з якого вони виготовлені. Здебільшого для цього використовується суміш металів – алюмінію та цинку. Залежно від того, якого кольору хоче добитися виробник, до сплаву можуть додаватися мідь і магній. Завдяки їм у результаті вдається отримати міцну фурнітуру з легким блиском.

Якщо меблеві ручки повинні відповідати певній стилістиці, можна вибрати варіанти з декоративним покриттям, що імітує певний метал: срібло, бронзу, нікель та інші. Імітація антикварних виробів також є дуже популярним варіантом, якого виробники досягають методом нанесення на поверхню матеріалу спеціального складу.

Крім того, можна побачити меблі з дерев’яними, пластиковими та фарфоровими ручками. Перший варіант зустрічається у вінтажних гарнітурах, він екологічний, але вимагає більше часу для догляду. Порцелянова фурнітура підкреслює витонченість меблів, матеріал не дуже практичний, але виглядає ефектно. Пластмасові ручки недовговічні, але найдешевші, тому їх використання доцільне з метою економії коштів.

Види ручок для меблів

Розглянемо найпопулярніші ручки для меблевих гарнітурів. У них є свої недоліки та переваги:

  1. Скоба. Найпрактичніший і найпопулярніший вид лицьової фурнітури. Скоби бувають П-подібної або дугоподібної форми, зручно лягають у руку та надійно кріпляться. Зазвичай їх виготовляють із металу з різним покриттям або з алюмінію.
  2. Кільце. Це потужна, оригінальна фурнітура, яку відносять до розряду сучасних. У продажу можна знайти різні на вигляд кільця. Вони бувають гладкими, а також оздобленими гравіюванням, різьбленням під старовину. Але такі вироби підходять не до будь-якого стилю. Особливо недоречно вони виглядатимуть на фасадах бюджетного гарнітура.
  3. Рейлінг. Цей різновид схожий на скоби, але відрізняється циліндричною формою та розмірами (від 98 до 608 мм). Фіксується до утримувачів під кутом 90 градусів. Рейлінги універсальні: вони підійдуть для дорогих меблів в стилі хай-тек або лофт, а також доречні при оснащенні бюджетного гарнітура в сучасному стилі.
  4. Ручки-кнопки. Компактна лицьова фурнітура, яка добре поєднується зі складними, різьбленими дверима та ящиками, візуально полегшуючи їхній зовнішній вигляд. Якщо кнопки одного кольору з фасадами гарнітура, вони практично непомітні. Але через кріплення всього на один гвинт можуть бути недостатньо надійними для відчинення потужних дверей.
  5. Вбудована ручка. Це врізна лицьова фурнітура, яка вставляється у вибраний паз на дверях. Не виступає над поверхнею фасадів, що робить її травмобезпечною. Проте такі вироби не настільки зручні для відкривання, як, наприклад, скоби або рейлінги, а їхня установка вимагатиме великої майстерності від збирача меблів.
  6. Сенсорна ручка. Обладнана світлодіодним підсвічуванням, яке загоряється від легкого дотику. Така фурнітура виготовляється зі спеціального пластику, який розсіює світло та створює ефект напівпрозорості на світлому глянцевому фасаді.

Вибір фурнітури – заняття нескладне. Головне – врахувати всі нюанси, щоб подальша експлуатація меблів була комфортною. Але не варто забувати про естетичну сторону питання, тому що кожному стилю інтер’єру відповідає свій колір і матеріал фурнітури.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.