Сапери продовжують розміновувати ліси й поля у Житомирській області. Відео

Українські сапери щодня знешкоджують небезпечні предмети, які агресор залишає після себе в полях, лісах та оселях українців.

Сапери 115-ї окремої бригади територіальної оборони Житомирщини показали, як виконують роботи з розмінування, та розповіли про заборонені міни, які використовує ворог.

Спочатку визначається ділянка, на якій шукають вибухонебезпечні предмети, далі сапер з металошукачем повільно просувається вздовж визначеного периметру. Василь покажу, як знешкоджує протитанкову міну.

«Звести з бойового положення у положення транспортне, потім викрутити сам підривник, тоді міна є знешкодженню. Це міна ТМ-62, протитанкова. Міна спрацьовує при 150 кг навантаження, але міни доволі у віці, тому на це не варто сильно розраховувати. Якщо на міну М-62 наїде цивільний транспорт, від нього залишить одна рама, і та шматками. Прохання до всіх людей: без дозволу військових по лісах не їздити, не ходити, не кататися, не гуляти», – закликає сапер Василь.

Сапери наголошують, що міни небезпечні й у жодному разі не варто підходити і тим паче самотужки намагатися її знешкодити.

«Є багато випадків, коли люди самостійно намагаються знешкодити міну. Ворожі війська, сапери ворожої армії ставлять під підривник обманку, при найменшому порушені підривна міна спрацьовує. Тому людям, які намагаються самотужки знешкодити міну, – не здумайте!», – каже сапер Василь.

Розмінування – це довготривалий процес, потрібні години на перевірку кількох метрів ділянки, розповідає командир саперного відділення 115-ї окремої бригади ТрО Житомирщини. За його словами, аби розмінувати Житомирщину, може знадобитися більше ніж один рік.

«Середня швидкість десь 2-4 метри на годину ми маємо проходити, але ми робимо це трохи швидше. Ідеально треба робити 2-3 години 1 квадратний метр. Якщо рахувати лише міни, то у середньому за місяць група з п’яти осіб знімає до 50-100 штук, але дивлячись, яке робили замінування. Треба розуміти, що є дороги, на яких ставлять 2-3, а є поля, де ставлять по 60 штук. Це не один місяць і навіть не на один рік, скоріш за все, лише у нашій області. Якщо брати Схід, то це роки. Людина, яка нас навчала, була в Афганістані, і він розповідав, що працювали шість років, поки була американська місія там, і вони так до кінця все не розмінували», – розповідає командир саперного відділення 115-ї окремої бригади ТрО Житомирщини Дмитро.

Ворог використав заборонені боєприпаси, кажуть сапери. Дмитро розповідає про вистрибуючі міни, на які натрапили тварини.

«Багато розтяжок, вони ставлять заборонені міни ОЗМ-72, які вистрибуючі та у радіусі 40 метрів вбивають все живе. У нас були випадки: хлопці працювали й з 20 мін, встановлених ворогом, 19 було знято звірами», – каже командир саперного відділення 115-ї окремої бригади ТрО Житомирщини.

Також показують заборонені міни спрямованої дії МОН-50 та МОН-100. Військові розповідають, що ворог встановлює підступні пастки, та наголошують, що не варто наражати себе на небезпеку, не гуляти в лісі та полі, а краще ходити перевіреними стежками й дорогами з твердим покриттям.

«Росіяни, коли відступали, мінували все. Спостерігали, що навіть у пральні машини ставили ручні гранати РГД-5, Ф-1 – це для того, аби травмувати велику кількість населення. Дуже багато підступних пасток. Закликаємо населення не збирати залишки металолому, бо це може бути небезпечно. Це можуть бути капсули, які окремо лежать і можуть травмувати людей. Навіть маємо випадки у Радомишльському районі, де дитина травмувалася запалом просто через те, що людина принесла його додому. Нічого не підіймати й обмежити пересування у лісі і на польових місцевостях», – застерігає старшина інженерної роти 115-ї окремої бригади ТрО Житомирщини Андрій.

Відео від журналістів Житомир Інфо:

Якщо виявили щось підозріле, схоже на вибухівку, відійдіть на безпечну відстань та повідомте спеціалістів за номерами: 101 та 102. Дочекайтеся приїзду спецслужб і не намагайтеся самостійно знешкоджувати знахідку.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.