Як повідомляє Поліція Житомирської області штурму чи захвату жодних адміністративних будівель 15 січня у Житомирі не було.
Громадяни, учасники пікетувальної акції, зайшли до приміщення Житомирської облдержадміністрації та обласної ради, при цьому було незначно пошкоджено турнікет. Поліцейські зареєстрували подію та проводять перевірку її обставин.
Переконливо просимо не нагнітати ситуацію та не перекручувати факти!
Як повідомляє на своїй офіційній сторінці у Фейсбук голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко, сьогодні на засіданні президії обласної ради поспілкувалися з учасниками протестних акцій, які виступають за зниження тарифів на енергоносії для населення. Зрозуміло, що тема дуже емоційна, особливо в умовах коронакризи, але найголовніше – це бажання конструктивного діалогу для того щоб зрозуміти, які кроки держава може здійснити щоб знизити фінансове навантаження на населення.
Коротко про те, які рішення Уряд за ініціативи Президента вже затвердив, аби зменшити тарифи на енергоносії.
- За дорученням Прем’єр-міністра України підготовлено проєкт постанови про встановлення граничної ціни на газ на період карантинних обмежень. Ціна, яка встановиться на цей період, – 6,99 грн за метр кубічний для всіх українців. Важливо, щоб комерційні компанії, які працюють на ринку газу, також займали виважену позицію та не допускали зловживань й завищення вартості абонплати за розподіл газу.
- НКРЕКП вже почало перевірки облгазів щодо тарифів, а також компаній, що надають послуги з розподілу газу користувачам та мають найвищі тарифи. Зниження абонплати за газ так само буде вирішено в найближчий час. Найбільш вірогідний варіант – це встановлення найвищої ціни на розподіл на рівні 1,79 грн за куб газу. Проте слід зазначити, що встановлення максимальної планки не значить, що ціна має бути саме такою.
- Ринкові умови дозволяють компаніям, що працюють на ринку газу конкурувати між собою з постачальників та надавати більш привабливі умови в межах встановлених державою на період карантину.
- На сьогодні, діє ринок газу і кожен споживач може обрати собі постачальника всього за декілька кліків на сайті Нафтогазу або через Приват24.
Також для населення залишається доступним механізм субсидій, який дозволяє зменшити фінансове навантаження від комунальних тарифів для найбільш незахищених верств населення.