Скільки виділяє держава у Програмі медичних гарантій на медичні послуги для пацієнта

Будь-яка людина, у якої погіршується стан здоров’я, має мати доступ до належного лікування без ризику потрапити у фінансову скруту. Так працює принцип універсального медичного охоплення. Його важливою складовою є Програма медичних гарантій – перелік послуг, які пацієнт може отримати безоплатно. Програма дає людині, яка потребує лікування, фінансову точку опори.

До Програми медичних гарантій увійшли найважливіші послуги – вони є безоплатними для пацієнта. Це консультації, обстеження, госпіталізації, операції, реабілітація, паліативна та екстрена допомога. Ці послуги НСЗУ купує у лікарень. Для пацієнтів вони безоплатні.

Аби краще зрозуміти, скільки платить держава за кожного пацієнта з грошей платників податків, давайте розглянемо приклад взаємодії з медичною системою дитини від народження до досягнення повноліття.

За народження дитини НСЗУ платить пологовому 8 136 грн.

Якщо малюк народився доношеним, але з ускладненнями, його лікуватимуть за пріоритетним пакетом неонатальної допомоги. Обійдеться державі це лікування у 29 678 грн.

Якщо ж дитина народилася недоношеною і також потребує додаткового лікування, за таку допомогу НСЗУ заплатить закладу 98 533 грн за тим же пакетом неонатальної допомоги.

Провідником у медичній системі і менеджером здоров’я для дитини та буде її сімейний лікар чи педіатр. З ним батьки можуть підписати декларацію одразу після народження дитини. За послуги фахівця первинної ланки від народження дитини до 22 років держава заплатить понад 16 тис грн.

Якщо у дитячому віці доведеться, наприклад, видалити апендицит, на це у Програмі медичних гарантій на одного пацієнта передбачено 7 831 грн.

Якщо у дитини виникне запалення легень, за лікування НСЗУ оплатить закладу 4 787 грн.

На лікування переломів кісток, черепа, хребта, чи кісток тулуба виділяють 8 000 грн.

Операції на кістково-м’язовій системі у дітей до 18 років коштують 7 356 грн.

За госпіталізацію, наприклад, з гастритом у Програмі медичних гарантій виділено 2 391 грн.

Як бачимо, на кожному етапі життя для пацієнта передбачений страховий фінансовий пакет. Кошти виділяють з державного бюджету – тобто це гроші платників податків, які ми з вами уже сплатили.

Тому коли у медзакладі у вас вимагають благодійні внески, подяки, оплату за ліки, що входять до Національного переліку лікарських засобів, тощо – це неправомірно. Виникає подвійна оплата – ви двічі платити за те, що вже оплачено з ваших податків і справедливо має бути для вас безоплатним у момент лікування.

Якщо у закладі, який має договір із НСЗУ, вам безпідставно відмовили в наданні послуги чи вимагали гроші, можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ у розділі “громадянам”.

НСЗУ опрацьовує звернення, при порушенні прав пацієнтів на медичне обслуговування проводить перевірку та вимагає поновити право на безоплатне лікування.

Повідомляє НСЗУ Національна служба здоров’я України

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.