Суттєве збільшення покарання за керування авто в стані сп’яніння знизить кількість страшних ДТП

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко розповів у прямому ефірі телепрограми «Свобода слова Савіка Шустера», яке покарання нестимуть водії за перевищення швидкості та за керування автомобілем в стані алкогольного сп’яніння.

«У 2020 році на дорогах України загинуло більше ніж 3500 водіїв, пасажирів, пішоходів. У Швеції, якщо перерахувати на кількість населення, гине у 8 разів менше людей. Чому? В тому числі тому, що там значно краща дорожня інфраструктура, облаштовані пішохідні переходи, світлофори і електронним чином управляється дорожній рух. І тому що там краще виховується у школах повага до дорожнього руху. Але й тому, що в Європейських країнах дуже серйозне покарання за порушення Правил дорожнього руху. У нас це покарання було не дуже великим» – зазначив Антон Геращенко.

Заступник міністра внутрішніх справ повідомив, що за минулий рік патрульні зупинили та встановили факт алкогольного сп’яніння у 129 447 людей за кермом.

«А скільки разів українські водії дозволяли собі сідати за кермо у стані сп’яніння, а поліція їх не затримала? – Десятки мільйонів разів! Після того, як затримали такого водія, 9 500 сідали за кермо у стані алкогольного сп’яніння вдруге, і в третє – 7 904 людей. У нас є рекордсмен – ми його спіймали 9 разів! І чому так було? – Тому що у нас був тільки адміністративний штраф», – сказав він.

Антон Геращенко зазначив, що введено безпрецедентну відповідальність в історії України – будуть арештовувати тих водіїв, які вдруге або втретє сідають за кермо в стані алкогольного сп’яніння.

«Далі ми вводимо таке, чого раніше не було – за 2-ий чи 3-ій випадок буде конфіскація транспортного засобу. І ми чекаємо на підпис президента України, який підтримає наш Закон. І ми дякуємо Володимиру Олександровичу за це, тому що не можна зупинити людей, які не розуміють, і вдруге та третє сідають за кермо в нетверезому стані», – наголосив заступник міністра.

Крім того, він розповів, що у багатьох країнах є кримінальна відповідальність за те, що водій повторно сідає за кермо у стані алкогольного сп’яніння.

Також Антон Геращенко додав, що була «дірка» в законодавстві. У результаті чого людина, у якої забрали права за п’янку, сідала і керувала авто без прав.

«Наразі штраф за це 510 гривень. За Законом, коли президент його підпише, буде штраф спочатку 20 тисяч гривень, якщо ви керуєте автомобілем без прав, після того, як у вас забрали їх рішенням суду. А якщо втретє – 40 тисяч гривень із конфіскацією автівки, тому що рішення суду потрібно поважати», – розповів він.

Минулого року 28 570 разів патрульні зупинили осіб, які не мали права керувати, в яких суд забрав права за тяжкі порушення Правил дорожнього руху, або за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

«Ці люди є вбивцями на дорогах. І ми очікуємо, що цей Закон вплине на зниження смертності на дорогах. Ми очікуємо значного зниження – 10-15% тільки за рахунок цього Закону. А після того, з підвищенням кількості камер фіксації перевищення швидкості та покращенням дорожньої інфраструктури, яка йде у рамках програми великого будівництва, ми очікуємо, що смертність зменшиться більше ніж в 2 рази», – зазначив Антон Геращенко.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.