Траса Житомир – Київ стане платною: кілометр дороги буде коштувати від 80 копійок

Кабінет міністрів встановив максимальний розмір плати за разовий проїзд автодорогою загального користування, збудованою на умовах концесії. Рішення ухвалили на засіданні уряду 23 грудня.

Нардеп «Євросолідарності» Олексій Гончаренко оприлюднив відповідну постанову уряду. Там тарифи вказані в євро, курс якого Національний банк станом на 23 грудня встановив на рівні 34,56 гривень.

Відповідно до цього курсу, вартість разового проїзду платною дорогою за один кілометр коштуватиме:

 • для мотоциклів – 80 копійок;
 • для легкового автомобіля – теж 80 копійок;
 • для вантажних автомобілів від 3,5 до 12 тонн – 1 гривня 50 копійок;
 • для вантажних автомобілів понад 12 тонн – 4 гривні 60 копійок.

Нагадаємо, уряд планує передати у концесію автошлях Київ-Житомир-Рівне (М-06). У межах Житомирської області планується капітальний ремонт траси. Орієнтовний обсяг початкових інвестицій – 370 млн доларів.

Таким чином, проїзд із Житомира до Києва після здачі траси в концесію орієнтовно коштуватиме 100 гривень для мотоциклів та легкових авто; близько 200 гривень – для автобусів та вантажівок до 12 т; та майже 600 грн для великих автобусів та вантажівок.

12 Comments

 1. 1. Возле поворота на Стоянку постоянно затор на 5 км по выходным особенно. Висит Светофор. То, что Вы зовёте трассой, на самом деле обычная междугородняя дорога среднего качества, а вблизи Житомира это чудо можно сравнить с дорогами лесными.
  2. Не достроена развязка.

  Короче станет трассой — будете концессировать.

 2. Я навіть дуже згідний платити за дороги, але зробіть зарплату 2000 ЄВРО і не потрібно піднімати ціни на комуналку, і також не потрібно піднімати долор і євро !!!

 3. У Європі платним дорогам завжди є альтернатива. Тобто безкоштовний проїзд іншими гіршим дорогами. А у нас, де така дорога? Хто знає відповідь, напишіть. Кабмін мав би це передбачити…

 4. Блін, зарплати українські а ціни європейські…. От що за бред кабінету міністрів

 5. Це хороше рішення! Сума не така й велика . Краще заплатити і їхати ніж чекати 20 років поки побудують безкоштовні!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.