У Чорнобильській зоні через дії окупантів горить ліс на значній території

Як повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, через загарбницькі дії окупантів в екосистемах Чорнобильської зони за останні два тижні зафіксовано понад 30 загорянь на площі понад 8700 га. Якщо далі «гратися з вогнем», є загроза виникнення катастрофічних пожеж масштабу 2020 року.

На жаль, Зона відчуження і досі під контролем рашистів. Усе це не дозволяє нашим фахівцям підтримувати достатню безпеку території та утримувати радіонуклідіи на місцевості. Оскільки пожежі сприяють їх перенесенню та підвищенню концентрації у повітрі. Поки що погодні умови сприяють самозгасанню пожеж. Але з кожним днем температура повітря підвищується, так само, як і ризики повторення 2020 року.

Сьогодні ми за допомогою супутникової зйомки NASA-VIIRS та NASA-MODIS можемо фіксувати лише великі пожежі. Однак не виключаємо існування значної кількості менших джерел загоряння. За сприятливих погодних умов та невчасного виявлення та гасіння такі пожежі здатні у найкоротший час перетворитися у надзвичайну ситуацію.

На основі аналізу даних супутникової зйомки, за час окупації Зони відчуження ми виявили 30 осередків пожеж площею понад 8700 га. Із них 5000 га перелогів та майже 2500 га лісів, а також болота, згарища минулих років і покинуті населені пункти. Наразі вже локалізовані 28 пожеж на площі понад 8000 га.

Ситуація контрольована. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державне агентство України з управління зоною відчуження та Державне агентство лісових ресурсів України продовжують здійснювати постійний моніторинг осередків загорянь у зоні відчуження та по можливості вживати заходів з їх ліквідації.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.