смог житомир

У Житомирі побудують станції для відстеження якості повітря

У Житомирі з’являться станції, які будуть моніторити стан атмосферного повітря. На розробку системи моніторингу виділили з бюджета міста 100 тисяч гривень.

Відповідне рішення було прийнято 30 липня на черговому засіданні сесії Житомирської міської ради.

«Сьогодні на сесії ми виділяємо кошти у сумі 100 тис. грн саме на розробку програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря Житомирської міської ОТГ та стратегічної екологічної оцінки. Після розробки цієї програми можна переходити до реалізації заходів, а саме закупівля та встановлення станцій для вимірювання показників повітря», – зауважив міський голова Сергій Сухомлин.

У мерії наголошують, що програма моніторингу атмосферного повітря дозволить:

  • запровадити на території Житомирської міської ОТГ сучасної регіональної системи моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря;
  • встановити автоматизовані стаціонарні пости спостережень за станом атмосферного повітря;
  • інформувати населення про якість атмосферного повітря.

Можливо і коростенським чиновникам потрібно встановити такі станції на території міста і району? Адже в Коростені знаходиться декілька потужних підприємств, які потенційно можуть  безкарно забруднювати повітря. Такі станції моніторингу атфомферного повітря могли надавати оперативну  інформацію про порушення. Що скажете коростенці?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.