вакцина от коронавируса

Україна закупить китайську вакцину компанії Sinovac Biotech проти COVID-19. Подробиці

Україна закупить понад 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 в китайської компанії Sinovac Biotech. Переговори МОЗ вело з вересня 2020 року. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

“Україна використовуватиме вакцину Sinovac Biotech для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним”, – йдеться в повідомленні.

Одна доза вакцини коштує 504 грн, тож загалом закуплені вакцини коштуватимуть приблизно 965 млн грн. Договір про постачання вакцини підписано з українською компанією “Лекхім”, яка є представником Sinovac в Україні.

Згідно з договором, перша партія вакцини – 700 тисяч доз – має надійти до України протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї або у США, країнах ЄС, Британії, Японії та інших країнах.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, китайська вакцина вже пройшла третю фазу клінічних випробувань в Індонезії та Туреччині, де показала ефективність у 97% та 91% відповідно, і в Анкарі вирішили закупити 50 млн доз вакцини.

У Китаї реєстрацію вакцини очікують у січні 2021 року, а у лютому її прекваліфікацію має провести ВООЗ.

Що відомо про вакцину CoronaVac?

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою вакциною та випускається у шприці.

Як повідомляє BBC Україна, вона працює, використовуючи вбиті вірусні частинки, щоб піддавати імунітет дії вірусу без ризику серйозної реакції на захворювання.

Для порівняння, вакцини Moderna та Pfizer, що розробляються на Заході, є вакцинами мРНК. Це означає, що частину генетичного коду коронавірусу вводять в організм. Це спонукає його виробляти вірусні білки і цього достатньо для підготовки імунної системи до атаки.

“CoronaVac – це більш традиційний метод [вакцини], який успішно застосовується у багатьох відомих вакцинах, таких як проти сказу”, – повідомив ВВС доцент Луо Дахай з Технологічного університету Наньян у Сінгапурі.

“мРНК-вакцини – це новий тип вакцин, і [наразі] немає успішних прикладів [їх] використання серед населення”, – додав професор.

Офіційно однією з головних переваг Sinovac є те, що вакцину можна зберігати у звичайному холодильнику за температури від +2 до +8 Цельсію, як і оксфордську вакцину Oxford-AstraZeneca.

Вакцину компанії Moderna потрібно зберігати за -20° С, а вакцину Pfizer за -70° С.

Це означає, що і вакцина Sinovac, і оксфордська вакцина AstraZeneca є більш доступними для країн, які розвиваються і ймовірно не зможуть зберігати велику кількість вакцини за таких низьких температур.

Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин, виготовляє їх для 34 країнах світу, зокрема вона розробила вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу та паротиту.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.