Україну чекає найбільший спад економіки за останні 20 років

Управління ООН з гуманітарних питань (UN OCHA) в своєму звіті за жовтень прогнозує, що за підсумками 2020 року Україну чекає найгірша за 20 років рецесія, а за межею бідності можуть опинитися більше 9 млн. громадян.

У звіті ОНН вказується, що близько 80% домогосподарств в нашій країні зменшили свої доходи починаючи з березня цього року. У той час, як боргове навантаження зросла на 15%. За даними ООН в 40% сімей хоча б один член сім’ї втратив роботу через карантинних обмежень і наслідків пандемії. Також в ООН підкреслили, що особливо катастрофічна соціальна ситуація склалася на непідконтрольних територіях. В цілому, нічого несподіваного.

Економіка Великобританії скоротилася на 20% у другому кварталі, згідно з даними, які 12 серпня опублікувало управління національної статистики UK, і це більше, ніж в будь-якій іншій країні G7. Британська влада в середу офіційно заявили про те, що країна увійшла в рецесію, тобто що мали місце два послідовних кварталу економічного спаду. Це сталося вперше за 11 років з часів світової кризи 2008-2009 років.

Для порівняння, за ЄС за другий квартал в середньому економіка впала на 14%, така ж середня цифра в окремо взятій Франції, економіка Іспанії скоротилася на 18,5% за другий квартал, а Німеччина впала на 12%.

На ті ж 12% впала і Україна. Соціальні наслідки економічного спаду завжди наздоганяють суспільство з деяким запізненням за часом, проте вони неминучі. Уряду варто чесно про це попереджати, але замість цього суспільство намагалися “заспокоїти”. Продовжуємо вважати, що в поточній ситуації – кращої інформаційною політикою є чесність.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.