Вакцина від COVID-19 буде доступна в продажу з 15 серпня

На даний момент існують щеплення від десяти небезпечних хвороб, а незабаром очікується також вакцина від коронавирусу. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко закликав українців планово вакцінороваться від небезпечних хвороб, щоб не отримати спалаху під час безпрецедентної пандемії коронавируса. Про це він сказав під час брифінгу у четвер, 2 липня.

«Хочу всіх закликати: вакцинуйтеся! Зараз йдуть активні розробки вакцини проти коронавирусної хвороби. Поки що різні розробники підходять до III фазі клінічних досліджень», – повідомив заступник голови МОЗ.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що загалом у світі зараз проводять тестування 17 потенційних вакцин від коронавірусу на людях. Крім цього, у Великій Британії успішно пройшли клінічні випробування ліки для пацієнтів з важкою формою COVID-19.

«Найбільш перспективною є вакцина AZD1222, розроблена Оксфордським університетом. Вона першою вступила в третю фазу клінічних досліджень, що означає, що її відчувають на більшій кількості людей для з’ясування її безпеки», – йдеться в повідомленні. Вчені поки не можуть передбачити, чи буде якась вакцина доступна до кінця цього року. Зазвичай на розробку вакцини потрібно від 10 до 15 років. Але кілька країн вже заявили про початок незабаром випуску вакцин.

Так Індія заявила про готовність запустити вакцину від COVID-19 до 15 серпня 2020 року. Про це повідомили у вищому медичному дослідницькому органі уряду, передає NDTV. Зазначається, що для клінічних випробувань медпрепарату були відібрані десятки інститутів.

На фото легені здорової людини і людини, яка хворіла на коронавірус

Також медики вразили новим висновком щодо наслідків коронавірусу, про що важливо знати. У тисяч людей по всій планеті після того, як вони перехворіли коронавирусною інфекцією і успішно вилікувалися, в повному обсязі відновлюються всі функції організму. Йдеться про нюх і смак, які пропадають у людей навіть при легкому перебігу COVID-19. Але, як з’ясувалося, ці основні симптоми коронавірусу переростають в довгострокові наслідки, які у 10% перехворілих людей залишаються назавжди. До такого невтішного висновку прийшла міжнародна група медиків, яка провела масштабне дослідження, в рамках якого стало зрозуміло, як довго відбувається відновлення організму після перенесеної коронавирусної інфекції. Про це повідомляє спеціалізований журнал Американської медичної асоціації JAMA Otolaryngology. Перш за все вірус вражає глибокі відділи дихальних шляхів (альвеоли, бронхіоли). У пацієнтів спостерігається заміщення нормальної легеневої тканини на сполучну (фіброз). Це так званий «Симптом матового скла при COVID-19».

За матеріалами сайту “20 хвилин Житомир”

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.