лісопорушення

Відкрито 54 кримінальних провадження за фактами лісопорушень в Житомирській області

Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарcтва Віктор Сахнюк.

«Віднедавна на нічні патрулювання лісів виїздять спільні мобільні групи, у складі яких – державна лісова охорона та представники поліції, – додав очільник лісової галузі області. –  У січні-травні цього року вони провели  1519 рейдів з охорони лісів. В ході цих рейдів  вилучено 72 кубічних метри незаконно заготовленої деревини, 3 одиниці транспортних засобів та 2 одиниці інших знарядь порушення. До правоохоронних органів спрямовано  72 справи, відкрито 54 кримінальних провадження.»

За порушення лісового та мисливського законодавства до адміністративної відповідальності притягнуто 55 лісопорушників та накладено на них 22,3 тис.грн. адмінштрафів.  21 особу і загальної кількості притягнено до відповідальності за незаконне рубання дерев.

Попри те, що лісівники виїжджають в рейди переважно з представниками поліції, все ж мають місце  застосування до охоронців лісу фізичної сили з боку лісопорушників. Так, за повідомленням державного підприємства «Лугинське лісове господарство», під час проведення рейду у Радогощанському лісництві близько першої години ночі при спробі затримати автомобіль лісопорушників, на лісову охорону  було скоєно напад невідомих осіб в балаклавах із застосуванням вибухового пристрою.

Тілесні ушкодження в ході охорони лісових масивів отримав і майстер лісу Олевського лісгоспу.  Заяву про факт нападу спрямовано до Олевського відділення поліції Коростенського відділу поліції та повідомлено Прокуратуру Житомирської області.

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.