Вже 65 релігійних громад Житомирщини перейшли в підпорядкування Православної Церкви України

Про перехід релігійних громад Житомирщини розповідає Суспільне Медіа.

65 релігійних громад Житомирщини від моменту прийняття томосу про автокефалію перейшли до Православної церкви України. Про це повідомили у відповіді Суспільному на запит про публічну інформацію.

У відповіді йдеться, що в період з сьомого січня 2019 року до восьмого серпня 2019 року 13 релігійних громад області здійснили перехід до ПЦУ (ПЦУ – це Православна церква України – ред.). В період із восьмого серпня 2019 року до 30 січня 2023 року такий перехід здійснили 52 релігійні громади Житомирщини.

В коментарі Суспільному головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини та релігій управління культури та туризму Житомирської ОВА Олександр Пивоварський сказав, що на сьогодні в області, окрім релігійних громад УПЦ та УПЦ, є також громади Російської закордонної церкви та громад православної старообрядної церкви. Щодо переходу до ПЦУ, то цей процес триває.

31 січня 2023 року свій намір перейти до ПЦУ висловила релігійна громада Успіння Пресвятої Богородиці московського патріархату села Кикова Звягельського району.

Релігійна громада вирішила приєднатися до Православної Церкви України без настоятеля, повідомили в Єпархіальному управлінні Житомирсько-Овруцької єпархії.

Єпископ Житомирсько-Овруцької єпархії Православної церкви України Паїсій в інтерв’ю Суспільному розповів, що є такі парафії, де священники не підтримують свою громаду, залишають її.

“В цих священників навіть є таке “гасло”: “Я краще буду пасти свиней, ніж буду в українській церкві”. Це є такий чіткій їхній заклик та їхнє свідоме ставлення, що вони підтримують все таки російську агресію. Громада це не приймає, залишається без пастиря, але переходить в українську церкву, і ми тоді знаходимо священника і богослужіння відбуваються”, – сказав в інтерв’ю Паїсій.

Восьмого лютого в Свято-Воздвиженській церкві села Кропивня Звегельського району релігійна громада вирішила на зборах перейти до Православної Церкви України. Про це повідомила Брониківська ОТГ на сторінці в мережі Facebook.

В інформації йдеться, що на зборах були небайдужі жителі приходу.

“Збори проходили спокійно, толерантно, без агресії, всі одноголосно вирішили підтримали дану пропозицію про перехід у ПЦУ. Це ще один важливий крок для нашої громади”, – йдеться у повідомленні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.