Зевс – знаменитий Бог-правитель неба. Він правив усіма богами і людьми. Трон він заробив нетрадиційним методом. Зевс скинув власного батька за допомогою братів і сестер. Після захоплення влади Zeus і його брати та сестри розділили між собою правління світом. Зевсу дісталося правління небом, Аїду – підземне царство, а Посейдону – правління морською стихією.
Головним символом Зевса була блискавка і захисна накидка, за допомогою якої він спричиняв бурі та темряву в небі. Zeus мав багато здібностей. Він міг створювати хаос за допомогою грому і блискавки та нагороджувати землю водою.
Зевс був сином титанів Кроноса і Реї. Кронос дізнався, що його владу забере хтось із його синів, тому він вирішив проковтувати кожну дитину, яку народжувала йому Рея. Так Кронос поглинув кількох своїх дітей. Рея вирішила врятувати останнього сина – Зевса. Коли він народився, вона закутала камінь у пелюшки і віддала його Кроносу. Кронос одразу проковтнув його, так Zeus був врятований.
Є кілька варіантів того, як Зевс ріс без батьків. Одна з них припускає, що Зевса виховувала німфа і вигодовувала молоком кози Амальтеї. Також є легенда про те, що Зевса виховувала сім’я пастухів.
З дитинства Зевс був сильною і розумною дитиною. Коли він виріс, він вирішив захопити трон. Після цього почалася тривала війна богів і титанів. Вона тривала протягом 10 років. Сайт Зевс містить цікаву та докладну інформацію про Зевса, яка може бути корисною для тих, хто хоче дізнатися більше про цього бога.
Як Зевс прийшов до влади?
Після того, як Zeus виріс, він вирішив звільнити проковтнутих братів і сестер. Він, за порадою своєї першої дружини Метіди, приготував спеціальне зілля, випивши яке Кронос відригнув проковтнутих дітей. Після цього почалася тривала війна титанів і богів. Вона називалася титанхомонією. У боротьбі з Кроносом Зевсу допомагали одноокі циклопи, яких Зевс визволив із Тартара. Вони викували для Зевса блискавки, якими Зевс вражав своїх ворогів. Також у боротьбі Зевсу допомагали сторукі велетні. Після того, як Кронос був звільнений і ув’язнений у Тартарі, Зевс прийняв владу. Він став царем богів і людей. Він оселився разом з іншими богами на горі Олімп.
Zeus був дуже сильним, могутнім і важливим Богом. Він виконував безліч різних функцій. Основними його функціями були:
- Він правив іншими богами. Зевс ухвалював важливі рішення. Він карав богів і людей за провини.
- Вважалося, що Зевс був Богом справедливості й охороняв закон. Його закликали для того, щоб захищати права людей.
- Zeus поклонялися, як Богу шлюбів сім’ї. Його закликали тоді, коли необхідно було захистити шлюб і сімейні стосунки.
- Zeus був також Богом війни. Його закликали для того, щоб захистити армію і забезпечити перемогу.
Дружини та коханки Зевса
Зевс був відомий своїми любовними стосунками. У нього офіційно було три дружини і багато позашлюбних зв’язків. Від цього народжувалося багато дітей. Серед дітей були справжні герої: Геракл, Прометей та інші.
Першою дружиною Зевса стала Метіда. Вона вирізнялася особливим розумом. Саме вона підказала Зевсу приготувати зілля, від якого Кронос відригнув проковтнутих дітей. Однак на Метіду чекала сумна доля. Зевсу Рея напророкувала, що Метіда народить йому сина, який скине Зевса. Тоді Зевс перетворив Метіду на муху і проковтнув її. Після цього на світ з’явилася богиня війни Афіна. Вона з’явилася з голови Зевса. Страждаючи від сильних головних болів, він вирішив розколоти її об стіну. Так на світ вийшла вже доросла Афіна.
Другою офіційною дружиною Зевса стала Феміда. Вона народила Зевсу трьох ор – пір року. Феміду Зевс полюбив за розум. Вона була богинею правосуддя, титанідою. Її зображують із пов’язкою на очах. Це є символом неупередженості. У Феміди в одній руці були терези та меч в іншій.
Третьою дружиною Зевса стала Гера. Вона була найбільш ревнивою. Гера ніяк не могла змиритися зі зрадами чоловіка. Гера пильно стежила за вірністю чоловіка і правильністю взаємин батьків і дітей. Вона насилала різні випробування на коханок і позашлюбних дітей Зевса. Однак від цього вони ставали сильнішими духом. Гера народила Зевсу Гефеста – бога вогню, Гебу – богиню юності, Ареса – бога війни та Іліфію – богиню дітонародження. Гефест народився кульгавим і потворним. Тому Гера вирішила скинути його зі скелі. Однак Гефест вижив. Його врятували німфи. У підсумку Гефест став найкращим ковалем у світі. Він робив для свого батька блискавки.
Геру Зевс наказав повісити між небом і землею за те, що вона намагалася звернути його з престолу.
Зевс палко закохується і в богинь, і в земних жінок. Перед ними він пристає в різних обличчях. Він перетворювався на якусь стихію або тварину.