Хворі з симптомами COVID-19 або ГРВІ зможуть відкрити лікарняний вдома – алгоритм дій

Нововведення від МОЗу: хворі на коронавірус, грип чи ГРВІ можуть відкрити лікарняний вдома без відвідування лікаря. Про таку можливість на брифінгу у середу, 9 лютого, розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

«Пацієнти, що мають прояви грипу, гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 або гострого респіраторного захворювання, можуть відкрити електронний лікарняний без візиту до лікаря. Це значно розвантажить лікаря та дозволить іншим пацієнтам уникнути додаткових контактів із хворими коронавірусною хворобою», – зазначив міністр.

За словами Ляшка, у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або гострої респіраторної інфекції пацієнт може зателефонувати до свого лікаря та отримати від нього рекомендації щодо лікування.

За результатами консультації лікар може сформувати медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період до п’яти днів, який є підставою для відкриття електронного лікарняного.

Якщо хвороба продовжуватиметься довше, пацієнт повинен звернутися до лікаря на особистий огляд для продовження терміну своєї непрацездатності.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.