Як вибрати відповідне блюдце для кальяну: особливості та поради

Цей аксесуар є пластиною на верхній частині кальяну, яка запобігає висипанню деревного вугілля. На блюдце можна покласти щипці, вугілля, що горить тощо. Для створення блюдця необхідно вибрати матеріал з високими бортами. Це зведе до мінімуму можливість розкидання попелу, який зашкодить навколишній поверхні. Якщо кріплення надійне, вугілля випадково не випадатиме з чаші.

Ми все це проходили – вугілля, що горить, падає з чаші вашого кальяну на стіл або будь-який інший предмет інтер’єру. Це зовсім неідеальна ситуація – вугілля згоряє в деревині, дим заповнює кімнату, і вам доводиться використовувати рушник, щоб спробувати забрати чорні вугільні розлучення на столі або підставці. Ви можете уникнути цієї неприємної ситуації, використовуючи блюдце.

Блюдце характеризується відмінною стійкістю до термічних впливів. Часто його виготовляють з металу, а саме нержавіючої сталі чи алюмінію. На нього можна покласти деревне вугілля. Воно також використовується для збирання попелу, що скупчився на чаші під час паління. Практика показує, що попіл досить зручно викидати в заздалегідь підготовлене блюдце. Зайві частинки деревного вугілля завдяки щипцям видаляються та перекладаються на тарілку. Це значно спрощує процедуру паління. Тепер користувачам не потрібно шукати спеціальні місткості для зберігання вугілля.

Деякі виробники передбачають на тарілці спеціальний отвір, в якому можна помістити мундштук зі шлангом.

Опис основних типів блюдець для кальяну

Попри те, що тарілка для кальяну це досить простий девайс, виробники роблять їх по-різному, деякі з них є власниками для мундштуків зі шлангами, деякі мають високі борти, інші навпаки. Дуже популярним є розміщення логотипа на цій частині кальяну. Чіткої класифікації цих комплектуючих немає, але їх можна розділити на такі різновиди:

  • Круглий, або вироби інших форм. Круглі комплектуючі є найпопулярнішими.
  • З тримачем для шланга або без нього. Тримач для шланга на блюдце дозволяє компактно розмістити мундштук та уникнути вигинів на шлангу, а також його забруднень.
  • Знімні або незнімні моделі. Тарілка, що знімається, легко змінюється на іншу, при поломці незнімного блюдця, доведеться змінювати весь кальян цілком або як мінімум шахту.
  • Маленькі чи великі. Як правило, блюдце пропорційне кальяну, але якщо є можливість вибору, рекомендується брати більше комплектуючого.
  • З бортиками чи без. Бортики дозволяють уникнути падіння вугілля чи інших предметів.

Як вибрати відповідне блюдце

Блюдце для кальяну – важливий компонент кальяну. Це неглибока тарілка, яка кріпиться до шахти та розташовується на підставі кальяну. Хороше блюдце має бути виготовлене з жароміцного та корозійностійкого матеріалу, щоб ви могли безпечно змінювати на ньому вугілля. Існують різні розміри та матеріали для блюдець кальяну. Найпопулярніші матеріали для блюдець – нержавіюча сталь та алюміній, але можна також знайти блюдця зі скла та інших матеріалів.

Догляд за блюдцем для кальяну

Основне джерело забруднення для блюдця – це попіл від вугілля і власне саме вугілля, таким чином це комплектуюче може піддаватися впливу високих температур, внаслідок чого можуть залишатися характерні чорні сліди, позбавитися їх можна так само як і від таких же слідів на посуді що нагрівається на газовій плиті. Головне робити догляд регулярно після кожного використання.

Висновок

Кальян цілком може обійтися без блюдця, але використання цього комплектуючого робить процес покура зручнішим.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.