Як зарекомендувати себе з найкращого боку під час переговорів з потенційним роботодавцем?

З необхідністю пошуку роботи стикається кожна людина. Теоретично все просто: скласти резюме, описавши в ньому свої сильні сторони, відправити його в компанії або кадрові агенції, а потім зачарувати рекрутера під час співбесіди. Однак на практиці все виявляється набагато складнішим та на кожному з перерахованих етапів чекає маса несподіванок.

Як поводитися під час співбесіди?

Всі погодяться з тим, що під час підбору персоналу роботодавці віддають перевагу кандидатам зі спеціальною освітою та відповідним досвідом. Але чому серед рівних здобувачів робота в Житомирі дістається одному кандидату? Тому що, крім оцінювання професійних досягнень та навичок, велика увага приділяється особистісним якостям кандидата.

Отже, поговоримо, як правильно поводити себе під час співбесіди:

  • Ні про що не просіть. Якщо ви виступаєте в ролі прохача, то співбесіда провалена. Переговори з роботодавцем – це діалог на рівних правах. Ви вносите пропозицію про свої послуги, компанія – про співпрацю та оплату.
  • Поводьтеся максимально розслаблено, природно та спокійно. Навчіться уникати закритих жестів, не схрещуйте руки на грудях та не сполучайте їх у замок. Така поведінка здатна відштовхнути рекрутера та викликати відчуття, що ви не бажаєте надавати повну інформацію про себе.
  • Слідкуйте за голосом та посміхайтеся. Спокійний тон, темп мови та щира посмішка продемонструють ваш доброзичливий настрій.

Слідкуйте уважно за реакцією співрозмовника та не забувайте про те, що мова демонструє ваш внутрішній стан. Тиха та повільна вимова вказує на невпевненість у собі. Можете прямо заявити рекрутеру про своє хвилювання. Така щирість може привернути до вас співрозмовника.

Як справити гарне враження?

Перше враження про кандидата формується протягом десяти секунд, воно відіграє найважливішу роль та визначає весь подальший хід співбесіди. Тому ваша впевненість у собі – це ваша зброя. Не перебивайте інтерв’юера та зберігайте витримку. Уникайте таких фраз, як: «не впевнений», «не знаю», «не можу дати відповідь». Чим більш щирі та чесні ви будете, тим вищі шанси отримати бажану посаду.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.