За повідомленням ГУНП Житомирська область лідирує за кількістю виявлених колаборантів

Житомирська область є лідером по викриттю колаборантів: до суду вже направлено 18 кримінальних проваджень щодо колабораційної діяльності, а по Україні всього – 39. Але покарання за статтею 111-1 треба зробити жорсткішим.

Про це начальник ГУНП у Житомирській області Олег Трачук повідомив 29 квітня в прямому ефірі програми «Тема дня» на Житомир.info.

«Коли були внесені зміни в законодавство і з’явилася стаття про колабораціонізм (ст. 111-1 КК України «Колабораційна діяльність» набрала чинності 15 березня 2022 року – ред.) всі правоохоронні органи були поставлені в рівні умови – ні в кого не було в даному напрямку будь-яких напрацювань. Можу похвалитися: поліція Житомирщини у співпраці з іншими правоохоронними органами (Службою безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області) є лідером по Україні щодо викриття колаборантів, по направлених кримінальних провадженнях до суду. І в нас на сьогодні є шість вироків за даною статтею. На жаль, санкції статті недостатньо суворі, як на мене, але вже існує законопроєкт, який значно посилить санкції цієї статті. При тій біді, яку вони (російські війська) завдали нашим людям і нашій інфраструктурі, люди, які поширюють і агітують за їхню діяльність, повинні за це відповідати більш жорстко», – сказав начальник ГУНП.

Олег Трачук повідомив, що в Житомирській області до суду вже направлено 18 кримінальних проваджень по 19 особах за статтею про колабораційну діяльність.

«На прикладі Житомирської області, інші правоохоронні органи, центральний апарат, розпочали написання методичних рекомендацій. Взагалі, наскільки мені відомо, по всій Україні до суду направлено 39 кримінальних проваджень (за ст. 111-1 ККУ)», – наголосив Олег Трачук.

Він відмовився розповідати, як виявляють колаборантів, щоб не розголошувати «методи і способи роботи».

Також у Житомирі 29 квітня повідомили про підозру ще одному колаборанту, який під час занять у фітнес-клубі привселюдно виправдовував дії збройних сил російської федерації, намагаючись переконати присутніх у тому, що росіяни – «братський народ, який прийшов з миром, щоб змінити діючу владу на лояльну до рф, при якій українцям буде краще». Наразі триває досудове розслідування, яке проводить Житомирське райуправління поліції.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.