Забруднення повітря в Житомирській області після удару по інфраструктурі – ситуація керований

Рішення перевести дітей Звягельської громади на дистанційне навчання через забруднене повітря 8 квітня після нічного удару російських військ — превентивне. Ситуація керована.

Про це 8 квітня об 11:00 в ефірі “Суспільне. Студія” сказав Звягельський міський голова Микола Боровець.

За його словами, спочатку така загроза існувала. Наразі ситуація керована.

“Рішення було в першу чергу превентивне. На початку була така загроза, і з метою превентивного попередження і з невідомих обставин, що могли статися пізніше, ми вирішили спрацювати на упередження і залишити дітей удома. Зараз такої загрози немає. Ситуація керована”, — сказав міський голова.

З його слів, рішення про переведення дітей на дистанційну форму навчання ухвалили о 6:30 на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

“Це був ранок, ми не могли спрогнозувати, як буде розвиватися ситуація далі, а відтак рекомендували керівникам навчальних закладів організувати навчання дистанційно, а батькам залишити дітей вдома. Таке рішення ми ухвалили на один день. Тож, скасовувати його не будемо. До кінця дня щодо завтра будемо вирішувати”, — сказав міський голова Звягеля.

Довідково. Смог – один із видів забруднення повітря. Він може бути особливо небезпечним для вразливих груп населення: дітей, осіб літнього віку і тих, хто має хронічні захворювання органів дихання та серцево-судинної системи.
Як захиститися від негативного впливу смогу?
1. Слідкуйте за оголошеннями та прогнозом офіційних органів влади щодо якості повітря. Якщо ситуація не сприятлива, залишайтеся вдома і зачиніть вікна.
2. Якщо ж вам потрібно вийти на вулицю, наприклад, попрямувати в укриття, вдягніть захисні окуляри і маску/респіратор.
3. Проводьте вологе прибирання щонайменше раз на добу.
4. Уникайте надмірної фізичної активності в умовах смогу.
5. Відмовтеся від провітрювання квартири.
6. За можливості пийте багато чистої води.
7. Якщо ви виходили на вулицю, не забудьте прийняти душ.
8. Першими ознаками негативного впливу смогу можуть бути першіння в горлі, подразнення слизових носа, очей, утруднене дихання. Якщо ви відчули ознаки отруєння шкідливими газами, прополощіть горло сольовим розчином. У разі погіршення стану зверніться до лікаря.
9. Якщо ви маєте захворювання органів дихальної системи, піклуйтеся про те, щоб у вас із собою завжди були необхідні ліки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.