Збільшення штрафів за перевищення швидкості і водіння у нетверезому стані

Верховна Рада 16 лютого підтримала законопроєкт, відповідно до якого посилюється відповідальность за керування авто у нетверезому стані. Документ підтримали 325 народних депутатів.

На каналі Верховної Ради в Telegram пояснили, що закон збільшує відповідальність за керування авто напідпитку від 17 тис. грн за перший випадок до 51 тис. грн з позбавленням водійських прав на 10 років.

За третій випадок – конфіскація авто. У чинному законодавстві штраф за перше водіння п’яним складає 10200 гривень.

Документ легалізує використання поліцейськими технічних засобів відеозапису з обов’язковим долученням матеріалів відеофіксації до протоколу про адмінправопорушення.

Крім того, посилюється кримінальна відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки.

Також підвищуються і розміри штрафів:

  • за перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – з 510 до 3400 грн;
  • за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк 1-2 роки або без такого;
  • за керування або передача керування ТЗ особою, яка не має права ним керувати, – з 510 до 3400 грн, а повторне протягом року 40800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ);
  • за керування ТЗ особою, яка була позбавлена такого права, – з 510 до 20400 грн, а повторне протягом року – 40800 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк від 5 до 7 років (можливе також оплатне вилучення ТЗ).

Норму про те, що патрульні мають право профілактично зупиняти авто, з законопроєкту вилучили.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.