Житомирщина – лідер у вирубці лісів. Скоро залишаться лише пеньки

В Україні немає таких лісових пожеж, як у Австралії, але замість цього дерева масово знищуються через незаконної вирубки. За останні сім років “зелена” площа скорочувався по всій країні і навіть там, де майже немає лісів.

Такі дані з посиланням на дослідження “Тексти.орг” привів журналіст Денис Казанський. “Найгірша ситуація в Житомирській і Рівненській областях – там, де відбувається нелегальний видобуток бурштину. У Житомирській області площа знищеного лісу перевищила площу Києва. Якщо так піде далі, наші ліси зникнуть і без пожеж”, – підсумував Казанський.

Згідно з дослідженням “Тексти.орг”, поширена думка про тотальне вирубування Карпат – це міф. Принаймні ситуація в Карпатах значно краще, ніж на Поліссі. У першій четвірці – Житомирська, Рівненська, Київська області, а також Волинь.

Якщо дивитися в розрізі областей, то побачимо, що показники втрати лісу в поліських областях експерти пояснюють декількома причинами:

1) У Поліських областях більше лісу. Наприклад, в Житомирській області площа лісових ділянок – 1001,6 тис. Га, в Івано-Франківській – 571,1 тис. Га, в Рівненській – 729,3 тис. Га, а в Закарпатській – 657 тис. Га.

2) В Карпатських областях більше, ніж на Поліссі, поширені вибіркові і поступові, а не суцільні системи рубок.

3) У Карпатських областях значна площа лісів має не для експлуатації.

А що ви думаєте, шановні коростенці, правдива інформація подана в статті? Все дійсно так сумно виглядає як і є насправді? Просимо прокоментувати!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.