Як повідомив 14 лютого начальник ОВА Віталій Бунечко, з початку повномасштабного вторгнення Житомирщина зазнала 103 ракетно-бомбових удари росіян, внаслідок яких пошкоджено або повністю зруйновано 3350 об’єктів.
«Найбільше від ворожих обстрілів постраждав житловий фонд. Сотні людей залишилися без даху над головою, втратили все, що створювали роками чи навіть десятиліттями. Попри скрутні часи для всієї України підтримка жителів області відбувається постійно. За цей час спільними зусиллями Держави, Житомирської обласної військової адміністрації та громад вдалося відновити 97 багатоквартирних та 1462 приватних будинки. Минулого року на відновлення було спрямовано понад 200 млн грн. Цьогоріч в обласному бюджеті на це передбачено ще 150 млн грн», – йдеться у повідомленні.
Віталій Бунечко зазначає, що вже найближчим часом жителі Житомирщини, чиє житло постраждало або повністю зруйноване внаслідок ворожих обстрілів, зможуть отримати компенсацію від Держави.
«Незабаром Верховна Рада розглядатиме відповідний законопроєкт вже в другому читанні. Як тільки народні депутати підтримають його, буде затверджений механізм подачі відповідних звернень та порядок виплат компенсацій за пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ. Крім того, буде створений реєстр пошкодженого та знищеного майна, куди буде вноситься інформація про таке майно, про компенсації та фінансування відновлення», – інформує начальник ОВА.
Передбачається, що українці, житло яких постраждало від дій окупантів зможуть відновити його у три способи: фінансування будівельних робіт; відшкодування грішми; фінансування придбання житла.
Нагадаємо, з середини жовтня 2022 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА почав укладати угоди на поточний ремонт (ремонт покрівель та заміну вікон) житлових будинків та інших будівель, які знаходяться в містах Малин, Овруч, Коростень та в селах Коростенського району і були пошкоджені внаслідок обстрілів: аналіз закупівель в системі «Прозорро» виявив дві «улюблені» фірми департаменту ОДА, з якими укладено найбільше угод – ТОВ «Науково-виробнича фірма “Термоуніверсал”» і ТОВ «Артхаус».