Промисловiсть та будiвельний комплекс Коростенського району

Промисловість Коростенського району спеціалізується в основному у добувній промисловості, виробництві будівельних матеріалів та виробів, харчової та комбікормової промисловості.

Промисловість району представлена 14-ма підприємствами основного кола, які перебувають у державній, колективній та приватній власності. На промислових підприємствах району працюють близько 1720 осіб, що становить близько 28% зайнятого населення району.

9 підприємств району працюють у добувній промисловості видобуваючи граніти, як сировина для виробництва щебеню, обтесано-полірованих виробів, гранітних блоків. Найпотужнішим з них є “Коростенський щебзавод”, стабільно працює вже кілька десятиліть його продукція та продукція інших щебзаводів постійно користується попитом як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. За рік щебеневі заводи району виробляють 3 млн.куб.м. щебеню. В останні роки стабільно , з нарощуванням потужності працює Ушицький комбінат будівельних матеріалів, залізобетонні вироби якого є дефіцитом у будівельній справі.

Потужним підприємством району є ВАТ “Комбінат хлібопродуктів” (збереження та переробка зерна). Це підприємство є досить привабливим для інвесторів за умови залучення 4 млн. доларів інвестицій, воно може стати сучасним великим підприємством з виготовлення: кормів для птиці, свиней, ВРХ. Харчова галузь району представлена Ушомирською, Горщиківським хлібозаводами та харчокомбінат (ковбасні, копчені вироби, безалкогольні напої).

Значним підприємством лісопереробної промисловості є “Коростенське державне лісомисливське господарство”. Деревина та вироби з неї, що випускає це підприємство, користується попитом у багатьох європейських країнах. Обсяги реалізації продукції підприємства зростають щорічно у межах 1 млн. грн. та за 2007 рік склали 13 млн.грн. Основним видом продукції є пиломатеріали, яких виробляють 2,2 тис. м3 на рік. Промисловість району після кількох років спаду у виробництві останніми роками працює досить стабільно, про що свідчать прирости виготовленої продукції. Так, за 2007 рік підприємства району випустили товарної продукції на суму понад 184 млн.грн, що на 15,4% більше, ніж у 2006 році. Питома вага промисловості району в обласному масштабі вже становить 3%.

Підприємствами району експорт відправляється продукції більш ніж 8 млн. $.

У досягненнях промисловості Коростенського району є значна заслуга таких досвідчених керівників підприємств, як Конончук В.А., Гопанчук О.П., Дідковський Л.М., Війна О.К.

Будівельний комплекс Коростенщини переживає не найкращі часи. Відсутність достатньої кількості фахівців, застаріла матеріально-технічна база, низька заробітна плата є причиною занепаду цієї галузі. У районі функціонують такі будівельні організації: “Коростенська БПМК – 2”, “Коростенська СПМК”, “Коростенська МБО”, “Коростенський райавтодор”, “Коростенське ДЕУ” та три приватні підприємства. У цих організаціях працює 412 осіб. Значно найкращі показники роботи будівельних організацій у Коростені, де залучається значна кількість коштів на будівництво від приватних інвесторів. За 2007 рік у місті 9 будівельних організацій виконали будівельних робіт на суму 27,6 млн.грн., що становить 6% від обласного показника.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.