Торгівля в Коростенському районі

В останні роки в Коростенському районі почало швидко розвиватися мале підприємництво. Постійно зростає кількість зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних та фізичних осіб. Нині в районі майже 46% суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб працюють в оптовій та роздрібній торгівлі, майже 37% у промисловості, та близько 17% у будівництві, сфері послуг тощо. Серед приватних підприємців – фізичних осіб абсолютна більшість роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах та на міських ринках. Мале підприємництво у районі дозволило значно покращити ситуацію із зайнятістю населення, що сьогодні у цій галузі вже близько 5 тис. працюючих.

Малі підприємства Коростенського району збільшують обсяги виробництв. Основними видами діяльності приватних підприємств все ще залишається торгівля, побутове обслуговування, сервісні послуги, але останніми роками постійно зростає кількість таких, що займаються виробничою діяльністю. Приватне підприємництво зменшує безробіття, сплачує до бюджету різних рівнів за рік десятки мільйонів гривень, зменшує соціальну напруженість. У цих позитивних зрушеннях у справі малого підприємництва значною заслугою належить і місцева райдержадміністрація, яка є ініціатором створення “Програми розвитку малого підприємництва”, відкриття дозвільного центру “Єдине вікно”.

Торгова галузь Коростенського району досить розвинена та представлена як оптовою, так і роздрібною торгівлею. Оптові приватні склади та магазини, райспоживспілки, комбінатів громадського харчування закуповують, сортують та комплектують промислові, господарські, продовольчі товари для роздрібної торгівлі.

У торговельній мережі Коростенського району налічується близько 200 торгових підприємств, їх у системі споживчої кооперації майже половина. З кожним роком торговельна мережа збільшує роздрібний товарообіг.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.