«Рибний» запах води з кранів коростенської водопроводної мережі міста не впливає на якість

Як повідомляє адміністрація КП «Водоканал», від неділі (03 грудня) коростенці можуть відчувати «рибний» запах води з водопроводної мережі міста.

Знову громадяни нашого міста скаржаться з приводу неякісного надання послуги холодного водопостачання, а саме наявності так званого рибного запаху води.

КП «Водоканал» надає роз’яснення:

Вимірювальною лабораторією підприємства в зоні водозабору було зафіксовано перевищення органолептичного показника запаху води, який кваліфікується як «рибний».

«Рибний запах» утворюється в процесі біохімічного перетворення синьо-зелених (ціанових) водоростей. Це явище є природнім та щороку спостерігається в водоймах в зимово-весняний період. Водозабір знаходиться з річки Уж, де течія фактично відсутня.
Річка втрачає природну здатність до самоочищення та перетворюється у своєрідний відстійник з умовами, сприятливими для розвитку водоростей. Його тривалість складає близько місяця і не впливає на хіміко-бактеріологічні властивості води. Нейтралізація запаху збільшенням доз реагентів є неефективним заходом, до того ж шкідливим для споживачів. На сьогоднішній день ще не винайдено засобів для нейтралізації «рибного» запаху. Інші міста України теж потерпають від цього явища.

Питна вода, яка надходить в розподільчу мережу міста, безпечна в епідеміологічному і радіаційному відношеннях, є не шкідливою за хімічним складом та відповідає вимогам санітарних норм ДСанПіН 2.2.4-171-10 і правил.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.