Нормативні документи у галузі пасажирських перевезень

Правила поведінки громадян на залізничних об’єктах

1. Дотримуйтесь правил особистої безпеки під час переходу через залізничні колії та знаходження поблизу них. Привчайте своїх дітей. Пам’ятайте, що залізниця є зоною підвищеної небезпеки і неможливо захистити тисячі кілометрів магістралі, як огорожуються промислові об’єкти. Необхідно знати, що зупинити відразу поїзд, як автомашину, неможливо, оскільки навіть за екстреного гальмування до повної зупинки поїзд за інерцією проїде мінімум 800 – 1600 метрів. Крім того, різке гальмування може призвести до аварії та травм багатьох людей.

2. При переході через залізничні колії використовуйте перехідні мости або спеціально передбачені для цього переходи. Не переходьте шляхи, коли наближається поїзд або локомотив, тому заощаджені хвилини можуть коштувати вашому життю.

3. Не дозволяйте дітям ходити або перебувати на залізничних коліях та поблизу них без супроводу дорослих.

4. Рухомий склад, що стоїть, обходьте на відстані не менше ніж 5 м.

5. Не перелазить під вагонами.

6. Будьте уважні на вокзалах, особливо за значної кількості поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку, уважно слухайте оголошення гучномовного зв’язку та дотримуйтесь інструкцій оголошень.

7. Не залишайте без нагляду дітей.

8. При поїздці в поїзді не висовуйтеся з вікон і не викидайте сторонні предмети, оскільки можете бути найбільш травмовані, або травмувати людей, що працюють на шляхах.

9. Завчасно робіть посадку та своєчасно висадку з вагона і тільки при повній зупинці поїзда.

10. Перед тим, як увійти в небезпечну зону, потрібно переконатися у відсутності поїзда, локомотива тощо.

11. При наближенні поїзда треба зупинитися поза небезпечною зоною, пропустити його і переконавшись у відсутності рухомого складу, який пересувається по сусідніх коліях почати перехід.

12. Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою та звуковою сигналізацією, а також положення шлагбаумів. Переходити шляхи дозволяється лише при відкритому шлагбаумі. За відсутності шлагбауму (коли переїзд не охороняється) перед переходом дороги слід переконатися, що до переїзду не наближається поїзд.

13. Пішоходам забороняється:

– Ходити залізничними коліями.

– переходити та перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше 400 м.

– переходити шлях відразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини та ін.), не переконавшись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий потяг.

– Переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбауму або червоному світлі світлофора переїзної сигналізації.

– На станціях та перегонах пролазити під вагонами та перелазити через автозчеплення для переходу через рейки.

– Проходити вздовж залізничної колії ближче п’яти метрів від крайньої рейки.

– Проходити по залізничних мостах та тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

– пролазити під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді, а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.

– На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатися металевих проводів заземлення, що йдуть від опори до рейки.

– наближатися до електропроводу, що лежить на землі, ближче ніж на 10 метрів.

– підніматися на дах поїздів, локомотивів, вагонів тощо.

– класти на рейки залізничної колії будь-які предмети.

– Підходити ближче ніж на 0,5 метра до краю платформи після оголошення про подачу або прибуття поїзда до повної зупинки.

14. Пасажирам забороняється:

– проїжджати на дахах, підніжках, перехідних майданчиках вагонів.

– Заходити у вагон та виходити з вагона під час руху поїзда.

– висовуватись з вікон вагонів та дверей тамбурів під час руху поїзда.

– Стояти на підніжках та перехідних майданчиках, відчиняти двері вагонів під час руху поїзда, затримувати. Автоматичні двері вагонів під час їх закриття та відкриття.

– Проїжджати у вантажних поїздах без спеціального дозволу.

– Перебувати у поїзді у нетверезому стані.

– Залишати дітей без нагляду на вокзалі та у поїзді.

– Провозити у вагонах легкозаймисті, шкідливі та вибухові речовини. Виходити з вагона на міжколії та перебувати там під час руху поїзда.

– Стрибати з платформи на залізничну колію.

– Проводити на пасажирських платформах рухливі ігри.

– Курити у вагонах (у тому числі у тамбурах) приміських поїздів, а також у непередбачених для куріння місцях вагонів пасажирських поїздів.

– Бігти по платформі поруч із вагоном поїзда, що прибуває або відходить, а також перебувати ближче за 2 метри від краю платформи під час проходу поїзда без зупинки.

– Підходити до вагона до повної зупинки поїзда.

– без необхідності самовільно зупиняти поїзд.

– Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, призначеними для перевезення пошти

– Самостійно перевозити ручну поклажу засобами, призначеними для перевезення пошти та багажу працівниками пошти та залізниці.

– Розміщувати ручну поклажу у тамбурах вагона, коридорі салону, проходах купе та у проході вагона приміського поїзда.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.